ua en ru

ПАРЄ висловлює жаль, що Рада не змогла прийняти зміни до виборчого законодавства до дострокових виборів

Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка відвідала Україну 7-8 жовтня 2014 р., висловила жаль з приводу того, що український парламент не зміг ухвалити зміни у виборче законодавство до дострокових виборів Верховної Ради, призначених на 26 жовтня 2014 р.

Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка відвідала Україну 7-8 жовтня 2014 р., висловила жаль з приводу того, що український парламент не зміг ухвалити зміни у виборче законодавство до дострокових виборів Верховної Ради, призначених на 26 жовтня 2014 р. Про це повідомляє прес-служба ПАРЄ.

"Ми шкодуємо, що чинна Верховна Рада так і не змогла узгодити необхідне законодавство. У зв'язку з цим проведення дострокових виборів є вкрай необхідним, щоб новообрана Верховна Рада реалізувала виборчі та інші, давно назрілі, важливі реформи", - йдеться в повідомленні.

Коментуючи питання фінансування виборчої кампанії, делегація ПАРЄ нагадує, що Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) неодноразово підкреслювала необхідність більш надійних правових механізмів підвищення прозорості політичного фінансування виборчих кампаній.

"На жаль, багато рекомендації залишаються невирішеними, і делегація сподівається, що нова Верховна Рада буде в змозі вирішувати ці питання як першочергові", - відзначають в ПАРЄ.

Також повідомляється, що Центральна виборча комісія (ЦВК) повідомила делегації про необхідність вжиття додаткових заходів для забезпечення безпеки виборчого процесу, в тому числі передачі виборчих матеріалів та безпеки виборчих дільниць. У зв'язку з цим делегація сподівається, що на засіданні 14 жовтня Верховна РАДА ухвалить відповідний законопроект, підготовлений ЦВК.

Нагадаємо, 7-8 жовтня в Україні працювала делегація ПАРЄ з семи чоловік для оцінки перебігу виборчої кампанії та політичного клімату напередодні дострокових виборів Верховної Ради.

В ході візиту делегація провела зустрічі з головою Верховної Ради Олександром Турчиновим, лідерами і представниками основних політичних партій, що беруть участь у виборах, заступник міністра закордонних справ Андрієм Олефировым, представниками Міністерства внутрішніх справ, головою Центральної виборчої комісії, іноземними послами і главою місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами в Україні., а також з представниками громадянського суспільства та ЗМІ.