Партія регіонів дає уряду місяць на виконання закону про підвищення соцстандартів, - О.Єфремов.

П'ятниця 20 листопада 2009 11:32

Партія регіонів дає уряду час до кінця листопада ц.р. для виконання закону про підвищення соцстандартів і, в разі невиконання, обіцяє Кабміну України відставку. Про це журналістам в кулуарах Верховної Ради України повідомив перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна. "Ми продовжуємо збирати підписи за постанову про відставку уряду, і, коли буде 226 голосів, буде відповідне рішення фракції... Ми даємо місяць уряду виконати закон про підвищення соцстандартів. Цей закон дає (прем'єр-міністрові України Юлії) Тимошенко час до кінця листопада виплатити 9 млн наших громадян по 75 грн і 2 млн пенсіонерів - по 150 грн. Якщо в перебігу цього часу вона цього не зробить, вона порушить закон... І тоді, залежно від зібраних підписів, ми ухвалюватимемо рішення щодо подання про відставку Кабміну України", - сказав він.
Нагадаємо, 18 листопада позафракційний депутат ВР Тарас Чорновіл заявив, що ПР швидше за все затягуватиме питання оголошення недовіри діючому уряду. За його словами, ініціатива про реєстрацію відповідної ухвали в зв'язку з невиконанням закону про підвищення соцтандартів виходила виключно від лідера ПР Віктора Януковича "і не була ініціативою від штабу".
У свою чергу Президент України Віктор Ющенко не підтримує відставку Кабінету міністрів України у разі невиконання закону про підвищення соціальних стандартів. На його думку, «у парламенту є багато інструментів, включаючи і відставку, але, можливо, на це не варто йти, оскільки є і інші засоби досягнення цього рішення".
Закон №4762 "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати" був прийнятий ВР України 20 жовтня 2009 р. Законом пропонується встановити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць в розмірі з 1 листопада 2009 р. - 701 грн, з 1 січня 2010 р. - 825 грн, з 1 квітня - 839 грн, з 1 липня - 843 грн, з 1 жовтня - 861 грн, з 1 грудня - 875 грн. Документ також передбачає встановлення такого розміру мінімальної заробітної плати: з 1 листопада 2009 р. - 744 грн, з 1 січня 2010 р. - 869 грн, з 1 квітня - 884 грн, з 1 липня - 888 грн, з 1 жовтня - 907 грн, з 1 грудня - 922 грн. 30 жовтня В.Ющенко підписав цей закон.
В той же час Кабмін 11 листопада звернувся в Конституційний суд України щодо визнання неконституційним закону про підвищення соцстандартів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся