Парламентські вибори в Білорусі пройшли з порушеннями, - Держдеп

НовиниПолітика    13.09.2016 - 06:21
Фото: Держдепартамент США
Фото: Держдепартамент США
У Білорусі сьогодні основний день парламентських виборів У Білорусі триває дострокове голосування на парламентських виборах

Голосування не відповідало міжнародним зобов'язанням

У США відзначили мирний хід парламентських виборів у Білорусі, але заявили про невідповідність виборчого процесу міжнародним нормам. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Держдепартаменту США.

"Сполучені Штати привітали вибори, що пройшли 11 вересня у Білорусі. Ми визнаємо ряд поліпшень у виборчому процесі і відзначаємо, що вперше за 12 років у парламенті буде представлено альтернативну думку", - йдеться в повідомленні.

У той же час у документі стверджується, що голосування "не відповідало міжнародним зобов'язанням Білорусі щодо забезпечення вільних і чесних виборів".

Відзначається також небажання влади "реєструвати більше опозиційних кандидатів", ніж на попередніх виборах. Робота ЗМІ, на думку Держдепу, також "не дозволяла виборцям отримувати достатньо інформації перед прийняттям рішень".

11 вересня в Білорусі відбулися вибори в Палату представників національних зборів (нижньої палати парламенту). За даними ЦВК країни, депутати обрані в усіх округах.

Нагадаємо, в Національні збори Білорусі вперше за 16 років пройшов представник опозиції.

Читайте в розділі

В укрбюро Інтерполу брали хабарі за відмову від оголошення в розшук, - Матіос

Е-декларація Лещенко: безкоштовна кімната і понад 150 тис. доларів готівкових коштів

Проти Клінтон відновили розслідування у справі про використання особистої пошти в службових цілях

On Top