Вибори у Білорусі: у парламент пройшло два опозиціонера

НовиниПолітика    12.09.2016 - 03:19
Фото: у Білорусі оприлюднили попередні дані виборів
Фото: у Білорусі оприлюднили попередні дані виборів

Востаннє кандидати від опозиції потрапляли в Національні збори в 2000 році

У Національні збори Білорусі вперше за 16 років пройшов представник опозиції. Такі попередні дані оприлюднила глава ЦВК Лідія Єрмошина, передає РБК.

За попередніми даними, в одному з виборчих округів в Мінську перемогла представник опозиційної Об'єднаної громадянської партії Ганна Конопацька, яка обійшла екс-кандидата в президенти Білорусі Тетяну Короткевич.

Єрмошина підкреслила, що дані про переможців на виборах надходять поступово, і повний склад 110-місцевого парламенту стане відомий лише вранці.

Повідомляється, що Ганна Конопацька - місцевий підприємець, її основним суперником вважався начальник залізничної станції "Мінськ-пасажирський" Олександр Дрожжа.

Пізніше стало відомо, що у парламент пройшла також заступник голови "Товариства білоруської мови", що підтримує опозицію, Олена Анисим, яка виграла в одному з округів Мінської області.

На попередніх парламентських виборах керівництво Об'єднаної громадянської партії відмовилося від участі в боротьбі за місця в Національних зборах, пояснивши це порушеннями демократичних свобод.

Востаннє кандидати від цієї партії потрапляли в парламент Білорусі в 2000 році.

Після 2000 року в Національні збори потрапляли тільки представники організацій, які підтримували політику президента країни Олександра Лукашенка.

Нагадаємо, парламентські вибори в Білорусі відбулися, явка виборців станом на 14:00 неділі становила 52,49%.

On Top