У парламенті Британії ініціюють другий референдум про членство в ЄС

НовиниПолітика    12.11.2016 - 20:03
Фото: британський парламент
Фото: британський парламент

Він передбачає схвалення виборцями умов припинення членства в євроспільноті

Більше 80 депутатів британського парламенту мають намір ініціювати голосування в Палаті громад із питання проведення другого референдуму про членство Сполученого Королівства в Європейському Союзі, що передбачає схвалення виборцями умов припинення членства в євроспільноті (Brexit). Про це пише газета The Daily Telegraph.

Зазначено, що автором ідеї виступає лідер партії Ліберальні демократи Тім Фаррон, якого, крім однопартійців, підтримали також депутати від Шотландської національної партії і лейбористи.

"Ми закладаємо в якості умови проведення альтернативного голосування з питання виходу з ЄС. Ми проголосуємо за Статтю 50 (застосування якої запускає механізм виходу держави-члена з ЄС), якщо суспільство підтримає угоду (з Брюсселем). Буде два варіанти: або ви приймаєте цю угоду, або голосуєте за збереження членства", - сказало газеті джерело в таборі ліберальних демократів.

Нагадаємо, Високий суд Лондона 3 листопада виніс рішення, згідно з яким Стаття 50 Лісабонського договору не може бути застосована без схвалення парламенту країни. Уряд Великобританії заявив про подачу апеляції на це рішення, чотириденний процес оскарження якого розпочнеться 5 грудня.

На проведеному 23 червня референдумі 51,9% британців проголосували за вихід країни з ЄС, проти виступили 48,1%.

On Top