Парламент закріпив за патронатними вихователями право на пенсійне страхування

НовиниСуспільство    19.10.2016 - 12:11
Фото: засідання Ради
Фото: засідання Ради

Законопроект прийняли за основу та в цілому

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому проект закону №4997 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з введенням патронату над дитиною". Документ підтримав з другого разу 231 парламентарій (спочатку 224), передає кореспондент РБК-Україна.

Відзначимо, що спочатку 227 нардепів підтримали проект закону за основу.

"Проект акта розроблено з метою усунення суперечностей між нормами сімейного та трудового законодавства в частині надання послуг сімейного патронату, а також законодавчого закріплення соціальних гарантій для патронатних вихователів, закріплення за ними права на пенсійне страхування", - сказано в пояснювальній записці.

Так, послуга патронату над дитиною передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в спеціально підготовленій сім'ї патронатного вихователя як альтернативу його пристрою до інтернатного закладу.

Закон передбачає внесення змін до Сімейного кодексу України - виключення абзацу другого частини сьомої статті 252, яким визначено, що патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором у бюджетній установі соціального захисту населення місцевою державною адміністрацією або місцевою радою.

Підкреслюється, що такі зміни дозволять усунути, з одного боку, ризики подвійного фінансування послуг сімейного патронату (за рахунок місцевого та державного бюджету), з іншого - концептуальні неув'язки з окремими нормами трудового законодавства. Разом з тим ці зміни зумовлюють створення законодавчих підстав для пенсійного страхування патронатних вихователів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ВР планує спростити механізм прийняття судового рішення про стягнення аліментів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top