Парламент Словаччини схвалив розширення повноважень EFSF, тепер план ратифікований всіма країнами єврозони (доповнення)

Четвер 13 жовтня 2011 19:01

Парламент Словаччини схвалив розширення повноважень Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), передає Reuters. Тепер план розширення функцій EFSF ратифікований всіма 17 країнами єврозони і може набути чинності.
Раніше сьогодні стало відомо, що парламент Словаччини схвалив проведення дострокових парламентських виборів у березні 2012 р., виконавши ключову умову для ратифікації законопроекту про розширення повноважень EFSF.
Зазначимо, що законопроект в парламенті Словаччини був ратифікований лише з другого разу. Напередодні після тривалих дебатів ратифікація плану розширення повноважень EFSF була відхилена, в результаті чого правляча партія країни на чолі з прем'єр-міністром Іветою Радічовою отримала вотум недовіри. Невдача була викликана рішенням партії "Свобода і солідарність" (SaS), що входить в чотирьохпартійну правлячу коаліцію Словаччини, утриматися від голосування і зірвати схвалення законопроекту.
Пізніше стало відомо, що партії-учасниці правлячої коаліції Словаччини і лідер опозиції Роберт Фіко домовилися схвалити проект по розширенню повноважень EFSF при повторному голосуванні з цього питання.
В цілому можна сказати, що, за винятком Словаччини, ратифікація законопроекту по EFSF у всіх країнах єврозони пройшла досить гладко. Деяка напруженість спостерігалася у зв'язку з голосуванням з цього питання в парламенті ФРН.
Незважаючи на те, що ініціатива федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель у результаті отримала достатню підтримку в німецькому бундестазі, голосування можна назвати справжнім боєм за політичне виживання і викликом. Спостерігачі відзначали, що частина партнерів Меркель по коаліції можуть проголосувати проти розширення повноважень ESFS (німецькі платники податків вже втомилися протистояти ризикам і платити за невдачі периферійних країн єврозони), що змусить канцлера розраховувати на голоси опозиції (представників Соціал-демократичної партії Німеччини і "зелених") і завдасть серйозної шкоди її репутації.
До початку голосування в німецькому парламенті у експертів практично не було сумнівів у тому, що законопроект, узгоджений європейськими лідерами 21 липня, буде схвалений. Його схвалення у випадку розколу правлячої коаліції забезпечило б підтримка опозиції, хоча це було б "принизливо" для Меркель. "Це питання має вирішальне значення, адже мова йде не тільки про дуже великі гроші, але і про те, хто вирішує подальшу долю Німеччини (її участь або неучасть в програмі допомоги периферії єврозони) і німецьких платників податків, які зустрілися з істотними ризиками", - прокоментували ситуацію експерти.
21 липня 2011 року лідери країн єврозони домовилися дати EFSF право надавати попереджувальні кредитні лінії і викуповувати державні облігації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся