Парламент Шотландії не підтримав проект закону про Brexit

Фото: шотландський парламент (dw.com)
Фото: шотландський парламент (dw.com)

93 депутати парламенту проголосували проти запропонованого з Лондона проекту, 30 висловилися за

Парламент Шотландії не підтримав запропонований Лондоном законопроект про Brexit. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Регіональний парламент Шотландії на своєму засіданні у вівторок, 15 травня, відхилив проект закону про вихід Великобританії з Європейського Союзу (ЄС)", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що після жвавих дебатів 93 депутати парламенту проголосували проти запропонованого з Лондона проекту, 30 висловилися за.

Також зазначається, що хоча це голосування не має зобов'язувальної сили для центрального уряду та не може зупинити процедуру ухвалення закону, однак такий крок шотландських парламентарів обіцяє подальше ускладнення відносин між Лондоном та Единбургом.

Відзначається, що це - перший випадок, коли шотландський парламент відмовився схвалити законопроект з Лондона.

Також у повідомленні йдеться про те, що закон про вихід з ЄС повинен усунути основу для чинності правових норм ЄС в країні та водночас перевести їх в національне законодавство з метою уникнення хаосу після Brexit.

Разом з тим, уряд в Единбурзі вимагає, щоб якнайбільше сфер, які на даний момент регулюються з Брюсселя, перейшли в компетенцію регіональної влади. Йдеться передусім про сільське господарство та риболовлю. Із пропозиціями Лондона більшість місцевих депутатів не погоджується.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що виплати Великобританії за вихід з Європейського союзу можуть майже на 10 млрд доларів перевищити раніше розраховану суму.
 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся