ru ua

Парламент підтримав зняття недоторканності з нардепа Полякова

Парламент підтримав зняття недоторканності з нардепа Полякова Фото: Максим Поляков (РБК-Україна)

Полякова підозрюють у зловживанні впливом та хабарництві

Верховна Рада України підтримала зняття недоторканності з народного депутата Максима Полякова (фракція партії "Народний фронт"). За відповідне рішення проголосували 250 депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Повідомляю генерального прокурора України згідно частини 9 статті 221 регламенту, що подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Полякова Максима Анатолійовича підтримано українським парламентом" , - оголосив голова ВР Андрій Парубій.

При цьому подання на згоду про затримання підтримали 125 депутатів ВР, а подання щодо арешту - 111 парламентарів при 226 мінімально необхідних.

Нагадаємо, 20 червня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що просить Раду дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Полякова, в діях якої вбачаються ознаки зловживання впливом і хабарництва.

За словами голови Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков отримали хабарі за реєстрацію законопроекту про видобуток бурштину.

"Депутати запропонували свої послуги в схемі з незаконного видобутку бурштину, тільки за реєстрацію цього законопроекту було отримано 15 тисяч доларів, але підтримки в парламенті не було, тому організовувалася схема видобутку бурштину під виглядом рекультивації земель", - заявив Ситник.

Всього по цій справі затримано сім осіб. Відзначимо, в ході обшуків Полякова він вихопив у детектива НАБУ відеокамеру для фіксації слідчих дій. Також повідомляється, що антикорупційні органи в ході обшуку у нардепа вилучили "елементи, які мають значення для справи".