ru ua

Парламент не буде позбавляти недоторканності депутатів-сепаратистів, - політолог

Верховна Рада навряд чи позбавить недоторканності народних депутатів, помічені в зв'язках з сепаратистами Донбасу. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко, коментуючи відповідну ініціативу лідера Удару Віталія Кличка.

"Я не думаю, що на даному етапі ця пропозиція може бути реалізована. Поки що ініціативу Кличко підтримав тільки Тягнибок. Без підтримки "Батьківщини" та інших учасників парламентської коаліції прийняти таке рішення у парламенті неможливо", - повідомив Фесенко.

Він зазначив, що з точки зору захисту національних інтересів, протидії сепаратизму, таке рішення було б правильним, оскільки багато хто з депутатів, які представляють схід України, сьогодні не усвідомлюють реальної небезпеки ситуації.

"Для них подібна позиція - звичний спосіб заробити політичні бали. Позбавлення недоторканності змусить їх більш виважено ставитися до своїх слів та дій. При цьому мова не йде про позбавлення повноважень - вони, як і раніше, зможуть представляти своїх виборців на державному рівні", - підкреслив політолог.

Однак, за словами експерта, є й такі нардепи, які свідомо підігрівають розкол України і до них можна застосовувати більш жорсткі заходи. "Сьогодні Верховна Рада позбавила повноважень Колесніченко, який послідовно дотримувався проросійських поглядів і підтримував анексію Криму. Сьогодні Колесніченко - громадянин Росії, а Крим - де-факто в складі Росії, - повідомив він. - Тобто він, прикриваючись недоторканністю і депутатським мандатом, культивував сепаратизм, досяг мети і грубо кажучи "звалив". Таких депутатів - а вони і сьогодні є в парламенті - потрібно позбавляти та недоторканності, і повноважень вже сьогодні".

Нагадаємо, лідер Удару Віталій Кличко заявив, що за підсумками подій на сході України повинні бути зроблені негайні кадрові висновки. А з народних депутатів, які підбурюють сепаратистів і розколюють країну, потрібно терміново зняти недоторканність і притягти їх до відповідальності. Виступаючи у вівторок з парламентської трибуни, Кличко зазначив: "Жоден мандат не повинен прикривати зрадників! Треба позбавити недоторканності і притягнути до відповідальності тих, хто зраджує свій народ. Навіть якщо вони називають себе народними депутатами. Перший кандидат - Царьов".