Парламент Албанії обрав президентом країни Іліра Мету

Парламент Албанії обрав президентом країни Іліра Мету
Фото: Іліра Мету обрано президентом Албанії

Опозиція продовжила бойкотувати засідання парламенту і не брала участі в голосуванні щодо президента Албанії

У Албанії парламент у п’ятницю, 28 квітня, обрав президентом країни свого спікера, соціаліста Іліра Мету після того, як спроби досягти консенсусу з право-центристською опозицією провалилися. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Албанський парламент, який складається зі 140 депутатів, 87-ма голосами проголосував за кандидатуру Мети.

Як зазначає видання, опозиція продовжувала бойкотувати засідання парламенту і не брала участі в голосуванні.

Мета є лідером молодіжної партії "Соціалістичний рух за інтеграцію", його кандидатуру підтримала Соціалістична партія прем’єр-міністра Албанії Еді Рами.

Мету обрали після трьох раундів, під час яких урядова коаліція не могла висунути кандидата, заявляючи, що хоче щодо цього досягти консенсусу з право-центристською опозицією.

Опозиція блокує засідання парламенту з лютого, вимагаючи відставки Еді Рами перед запланованими на 18 червня парламентськими виборами, заявляючи, що лише таким чином можна забезпечити прозоре голосування, і відмовляється брати участь у виборах до відставки Рами.

Зазначається, що Ілір Мета змінить на посаді президента Буяра Нішані 24 липня.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Албанії Еді Рама заявив, що не виключає союзу між Албанією і Косово у тому випадку, якщо для Західних Балкан зникнуть перспективи членства в Європейському Союзі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся