Папандреу подасть у відставку відразу після формування коаліційного уряду

НовиниПолітика    06.11.2011 - 15:46

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу має намір подати у відставку негайно після того, як буде сформовано новий коаліційний уряд, передає CNN з посиланням на представників правлячого Всегрецького соціалістичного руху (PASOK).
Сьогоднішнє засідання Кабінету міністрів Греції стане останнім для Папандреу в ранзі прем'єр-міністра, повідомили в прес-службі грецького уряду.
Впливовий міністр фінансів Євангелос Венізелос, відповідальний за переговори з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом (МВФ) за кредитами для Греції, швидше за все, збереже свою посаду в новому антикризовому уряді, передало грецьке ТБ з посиланням на джерела. Найбільш імовірним кандидатом на пост голови коаліційного уряду називається колишній віце-президент Європейського Центробанку Лукас Пападемос.
Раніше сьогодні лідер опозиційної консервативної партії "Нова демократія" Антоніс Самаріс знову зажадав відставки прем'єр-міністра, повторивши, що не піде ні на які компроміси, поки Папандреу залишається при владі.
Напередодні Папандреу почав переговори про формування нового коаліційного уряду, заявивши, що готовий піти у відставку після виконання цього завдання. Папандреу вважає, що його негайна відставка і дострокові парламентські вибори перешкодять Греції отримати нове, життєво важливе фінансування від єврозони і МВФ.
27 жовтня 2011 р. лідери єврозони домовилися виділити Греції нове фінансування на суму 100 млрд євро. Крім того, банки-власники грецьких суверенних бондів пообіцяли обміняти їх на нові з 50%-ним дисконтом до номінальної вартості. Планується, що це дозволить скоротити держборг Греції до 120% ВВП до 2020 р. При цьому члени єврозони, щоб переконати інвесторів обміняти папери, забезпечать інструменти підвищення кредитної якості нових грецьких паперів оцінною вартістю до 30 млрд євро. Таким чином, обсяг нової приватно-державної програми допомоги Греції оцінюється в 130 млрд євро.
Перша програма фінансової допомоги Греції була схвалена Євросоюзом і МВФ в травні 2010 р., її обсяг - 110 млрд євро. Проте Греція з початку осені не може отримати черговий 8-мільярдний транш кредиту за програмою, оскільки кредитори вимагають від країни політичного консенсусу і чіткого проведення бюджетних і економічних реформ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top