ua en ru

ПАТ "Миколаївгаз" оприлюднило маршрути транспортування газу по області

ПАТ "Миколаївгаз" оприлюднило маршрути транспортування газу по області Фото: Миколаївгаз

У Миколаївську область природний газ транспортується з різних джерел

ПАТ "Миколаївгаз" розмістило на офіційному сайті маршрути транспортування газу від газорозподільних станцій до населених пунктів Миколаївської області. Тепер, за допомогою цих даних, споживачі зможуть отримувати інформацію про теплотворну здатність голубого палива, яке надходить безпосередньо до їхніх осель. Про це повідомляє прес-служба компанії.

У Миколаївську область природний газ транспортується з різних джерел - від вітчизняних газодобувних компаній, а також імпортом з Європи. Тому теплотворна здатність блакитного палива, яке доставляється споживачам області, може відрізнятися в межах норми державного стандарту. В середньому по регіону вища теплота згоряння газу коливається від 9100 до 9184 ккал/куб.м. Тепер за допомогою спеціально розроблених маршрутів транспортування газу клієнти компанії зможуть відстежувати, від якої газорозподільної станції їм надходить блакитне паливо, і яка його калорійність.

"Отримати інформацію про маршрут транспортування газу споживач може на сайті компанії mk.104.ua в розділі "Маршрути транспортування природного газу", знайшовши свій населений пункт і маршрут проходження палива. Окремо, по кожному з маршрутів компанія також щомісяця публікує на офіційному сайті в розділі "Якість газу" середньозважену вищу теплоту згоряння газу, яка визначається за допомогою лабораторних досліджень", - розповів технічний директор ПАТ "Миколаївгаз" Олександр Мамаєнко.

Таким чином, ПАТ "Миколаївгаз" виконало зобов'язання, які поклала на операторів газорозподільних мереж Національна комісія, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг, своєю Постановою №84 від 26 січня 2017 року. Також, за рішенням держрегулятора, маршрути газу і середньозважена теплота згоряння будуть вказані в рахунках споживачів разом з даними про теплотворні властивості палива в трьох енергетичних одиницях - кіловат годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж). Але такі дані для споживача матимуть лише інформативний характер, а оплачувати, як і раніше, він буде за кубічні метри використаного газу.