ua en ru

Палата представників Конгресу США підтримала посилення санкцій проти Білорусі

10:23 19.11.2020 Чт
2 мин
Палата представників Конгресу США підтримала посилення санкцій проти Білорусі Фото: Сенат США (flickr.com/photos/faceme)

Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт "Про суверенітет, права людини та демократію у Білорусі". Він передбачає можливе запровадження санкцій проти білоруської влади.

Про це повідомляє TUT.by.

Відповідно до законопроекту розширяться "повноваження президента США щодо запровадження санкцій" у зв'язку з виборами в Білорусі. Він зможе запровадити візові санкції проти будь-якого іноземця, що є членом ЦВК Білорусі або брав участь у маніпуляціях на виборах, або тих хто займався переслідуванням ЗМІ.

Оновлений акт також містить такі положення: визнає Координаційну раду законним інститутом для участі в діалозі про мирну передачу влади та не визнає Олександра Лукашенка "законно обраним лідером Білорусі"; закликає провести нові президентські й парламентські вибори відповідно до стандартів ОБСЄ.

Також ініціатива закликає звільнити всіх політичних в'язнів без будь-яких попередніх умов; підтримує прагнення народу Білорусі у свободі віросповідання; надає допомогу у просуванні демократії та громадянського суспільства в Білорусі.

Зазначається, що законопроект має отримати схвалення сенату і тільки потім його передадуть на підпис президенту США.

Нагадаємо, раніше Держсекретар США Майк Помпео звернувся до білоруської влади із закликом негайно звільнити понад 100 політичних ув'язнених.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: