ua en ru

Ставлення до Росії в світі гірше, ніж коли-небудь, - опитування

Ставлення до Росії у світі серйозно погіршився за останній рік.

Ставлення до Росії у світі серйозно погіршився за останній рік. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, що проводилося за замовленням Всесвітньої служби BBC.

Вперше за дев'ять років досліджень негативне ставлення до Росії висловили 45% опитаних. В симпатіях до Росії зізналися лише 31% респондентів. За співвідношенням між цими категоріями Росія займає п'яту сходинку знизу серед всіх країн у рейтингу. Як зазначається, погіршення ставлення до Росії - це загальний тренд, він зафіксований у 13 країнах на всіх континентах.

Найгірше Росію сприймають у Європі і Північній Америці. У Франції з негативною оцінкою погоджуються 69% респондентів, у Німеччині - 67% опитаних, у Великобританії і США - 64%, в Канаді - 62%.

Позитивне ставлення найчастіше висловлюють жителі азіатських країн, з якими Росія є партнерами по БРІКС. У Китаї позитивні оцінки звучали від 55% респондентів, в Індії Росію позитивно оцінили 38% опитаних.

У дослідженні брали участь 24,5 тис. людей з 24 країн світу, серед яких Росія, Великобританія, США, Австралія, Аргентина, Гана, Нігерія, Китай, Індія. Всіх їх просили дати оцінку міжнародному впливу 16 різних країн і ЄС.

Учасникам опитування пропонувалося вибрати одну з категорій - "в основному позитивне (ставлення)" або "в основному негативне".

Основна частина дослідження проводилася ще до анексії Криму і подій на сході України (опитування охопило період з 17 грудня 2013 р. до 28 квітня 2014 року).