Скасування тарифу на біогаз гальмує розвиток сектора відновлюваної енергетики, - експерти ЄУЕА

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 14:23

Відхилення Президентом України закону "ПРО внесення змін до статті 17 Закону України "Про електроенергетику" щодо удосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, що виробляється з біогазу", суперечить логіці і гальмує розвиток сектора відновлюваної енергетики, вважають аналітики Європейського-українського енергетичного агентства (ЄУЕА).

Голова ради ЄУЕА Дейв Янг акцентував, що скасування тарифу на біогаз є недобрим знаком для розвитку дуже перспективного сектора відновлюваної енергетики в державі.

"Якщо Україна хоче мати шанс досягти раніше задекларованих цілей у виробництві "відновлюваної" електроенергії, то їй необхідно зайняти більш консолідовану державну позицію в просуванні ринку. Гаранту варто переглянути надані йому поради, що здається, повністю суперечать фактам і прогнозам, над якими працювали експерти і широке коло гравців ринку", - вважає Янг.

Олена Рибак, директор ЄУЕА відзначає, що стимулюючи виробництво електроенергії з біогазу, держава одночасно підвищує рівень екологічної безпеки на більшій території України, стимулює інвестиції в абсолютно новий сегмент ринку.

"В Україні існує близько 1800 полігонів твердих побутових відходів (ТПВ), 1000 з яких - несанкціоновані. За підрахунками, потенціал України збору біогазу з полігонів ТПВ дорівнює приблизно 65 млн кубометрів/рік, що покриває річну потребу в природному газі для населення великого українського міста. Поки ми чекали підписання закону, ми спілкувалися з безліччю європейських компаній, які почали працювати над біогазовими проектами. Амбітні цілі щодо використання поновлюваних джерел енергії, представлені урядом, не залишали сумнівів у тому, що закон буде підписаний. Сьогодні, на жаль, в черговий раз соромно за непослідовну політику України, і це однозначно шкодить нашому інвестиційному іміджу", - сказала Рибак.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top