ru ua

Підстав для порушення справ проти Тимошенко не було, - екс-замгенпрокурора

Кримінальне переслідування лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко не мало під собою підстав. Про це в розповів колишній перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша, який у 2003-2004 рр. займався кримінальними справами, порушеними проти Тимошенко.

"Інформацію, яка тоді надавалася, треба було ділити на два, а потім віднімати ще половину. Ви знаєте, як працює провокаційна машина, вкидаючи дезінформацію та створюючи міф", - розповів Голомша, коментуючи спробу звинуватити Тимошенко у причетності до вбивства нардепа Євгена Щербаня у 1996 р.

"Були сигнали, які на той час не були нічим підтверджені. Очевидно, за Президента Януковича їх взяли за основу для нового розслідування. Хоча я не бачив підстав. Те, що зараз ці справи закриті, лише підтверджує мої слова", - зазначив колишній прокурор.

Крім того, Голомша розповів про безпідставність інших звинувачень на адресу Тимошенко, стосовно розрахунків за газ товарами для Міністерства оборони Росії у 90-х роках.

"Абстрагуючись від політики, ми намагалися дати об'єктивну оцінку всім фактам. Внаслідок угоди були погашені всі борги за спожитий Україною газ, і я прекрасно пам'ятаю, як слідчі висловлювали сумніви щодо доцільності висування звинувачень проти Юлії Тимошенко", - зазначив Голомша.

"Велася кампанія з переслідування опозиції в Україні. При розслідуванні це було очевидно", - переконаний колишній перший заступник генерального прокурора.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄСПЛ припинив розгляд справи Тимошенко щодо політичних переслідуваннях.