Ослаблення рубля відбувається в глобальному тренді на виході капіталів з ринків, що розвиваються, - експерт

Ослаблення російського рубля відбувається в глобальному тренді на виході капіталів з ринків, що розвиваються, в силу того що відбувається охолодження світової економіки, вважає керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) Олександр Вальчишен.

"Різке зниження рубля в останні дні відображає: (1) гнучкість монетарної політики ЦБ РФ, спрямованої на утримання інфляції; (2) все ще ризиковий статус економіки РФ, хоч вона і частина "благородного" клубу країн БРІК, яка залежна від одного глобального індикатора (ціна сирої нафти); (3) поточний стрес на фінансових ринках у світі через боргову кризу в єврозоні підштовхнув інвесторів в російський ринок не спокушати долю і вийти з цього ринку; (4) на додачу внутрішній бізнес прискорив виведення капіталу в більш надійні активи знову ж через погіршення ситуації в глобальній економіці, яка, швидше за все, знизить ціну нафти на ринках і відповідно приплив грошей в РФ від експорту; (5) якщо порівнювати російський рубль з іншими валютами країн БРІК, то крім Китаю, де проводиться більш ортодоксальна монетарна політика, ніж в інших країнах цієї групи, скрізь діють дуже гнучкі режими валютного ринку місцевої валюти проти долара США. За останні два місяці до 1 червня 2012 р. - індійська рупія ослабла на 15,5% проти долара США, бразильський реал знизився на 19,2%, а рубль знизився на 17,4%. Тобто ослаблення рубля відбувається в глобальному тренді на виході капіталів з ринків, що розвиваються, в силу того що відбувається охолодження світової економіки", - відзначив експерт.

За його словами, недавнє зниження рубля не є виключно негативним фактором. Зниження валют повинно дати поштовх промисловому сектору та, згодом, підтримати економічну активність у країні.

Нагадаємо, офіційний курс долара США до рубля РФ, установлений Банком Росії з 2 червня 2012 р., становить 33,7384 руб./дол. Це його найвищий показник більш ніж за три роки - з 24 квітня 2009 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся