ru ua

Опубліковані зміни до Податкового кодексу для анбандлінгу "Нафтогазу"

Опубліковані зміни до Податкового кодексу для анбандлінгу "Нафтогазу" Ілюстративне фото (УНІАН)

Закон набуде чинності 11 грудня

Опубліковано закон про зміни до Податкового кодексу для анбандлінгу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Документ оприлюднений у виданні "Голос України".

Документ набуває чинності з дня, наступного за днем ​​опублікування. Таким чином, він набуде чинності в середу, 11 грудня.

Для виконання зобов'язань по відділенню оператора ГТС передбачено до 2021 року звільнити від ПДВ операції з передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи майна, що знаходиться у держвласності в складі магістральних газопроводів, і всіх об'єктів і споруд, пов'язаних єдиним технологічним процесом.

Відповідно до закону, до 2022 року відкладається установка касового методу визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за операціями з поставки/придбання майна, яке перебуває у держвласності, в складі магістральних газопроводів, і всіх об'єктів і споруд.

Також у документі прописано, що до 2021 року відкладається виключення з визначення поставки товарів - операції з надання (передачі) і повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами, якщо ці операції проводяться з метою відокремлення оператора ГТС .

Як писало РБК-Україна, президент Володимир Зеленський підписав відповідний проект закону №2359-1 у понеділок, 9 грудня. Так, Верховна рада прийняла цей закон у другому читанні 3 грудня. За основу документ нардепи підтримали 14 листопада.

Нагадаємо, 1 грудня в силу вступив закон "Про внесення змін до закону України "Про державні закупівлі" у зв'язку з відділенням діяльності з транспортування природного газу".

Також агентство писало, що НАК визначив вартість ГТС України в процесі анбандлінгу. Згідно з документами, "Нафтогаз" затвердив ринкову вартість активів "Укртрансгазу" з метою їх передачі до статутного капіталу ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" в сумі 3,209 млрд грн (без ПДВ) станом на 1 жовтня 2019 року.