ua en ru

Опубліковані зміни до Бюджетного кодексу щодо підтримки кінематографії

Опубліковані зміни до Бюджетного кодексу щодо підтримки кінематографії Ілюстративне фото (facebook.com ukrainefilmagency)

Президент 23 вересня підписав зміни до Бюджетного кодексу щодо підтримки кінематографії

Законопроект №1074 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії" у вівторок, 24 вересня, опублікований у виданні "Голос України". Документ набуває чинності з дня, наступного за днем ​​опублікування.

Відзначимо, законом вносяться зміни до Бюджетного кодексу, якими забезпечується стабільне фінансування кінематографії в Україні шляхом закріплення захищених статей державного бюджету, і змінюються підходи до держфінансування кінематографії. Також законом передбачене створення відповідних механізмів для залучення приватних коштів у зазначену область.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав цей проект закону в понеділок, 23 вересня, а спікер парламенту Дмитро Разумков - 17 вересня.

Як писало РБК-Україна раніше, даний закон Рада схвалила 12 вересня.

Крім того, ВР підтримала в другому читанні закон про держсубсидії для іноземних кіновиробників. Законопроектом чітко визначається, що єдиним суб'єктом, який може претендувати на повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створення) фільму в Україні, є іноземний суб'єкт кінематографії.