"Нафтогаз" звільнено від фінансових зобов'язань за держгарантіями

Опубліковано закон про надання державних гарантій за кредитними зобов'язаннями НАК "Нафтогаз України", що набере чинності завтра, 2 листопада. Про це повідомляє "Урядовий кур'єр".

Опубліковано закон про надання державних гарантій за кредитними зобов'язаннями НАК "Нафтогаз України", що набере чинності завтра, 2 листопада. Про це повідомляє "Урядовий кур'єр".

У документі повідомляється, що "Нафтогаз" звільняється від зобов'язань надавати майнове або інше забезпечення виконання обов'язків за наданими в 2013 р. держгарантій і вносити плату за надання таких держгарантій.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Зазначимо, урядовий законопроект про надання держгарантій за зобов'язаннями НАК "Нафтогаз України" був зареєстрований у ВР на початку липня 2013 р. Напередодні профільний комітет ВР рекомендував прийняти законопроект про надання держгарантій за зобов'язаннями "Нафтогазу" без забезпечення. При цьому в головному науково-експертному управлінні ВР заявили, що надання держгарантій "Нафтогазу" без забезпечення суперечить Бюджетному кодексу.

Нагадаємо, відповідно до держбюджету, в 2013 р. державні гарантії можуть надаватися в обсязі до 50 млрд грн.

Звернемо увагу, що сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив в Москві про те, що Україна не збирається залучати кредити для оплати боргів за російський газ.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів.


Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.


Державна гарантія - це зобов'язання держави (в особі уряду) повністю або частково виконати платежі на користь кредитора у разі невиконання позичальником зобов'язань за отриманими позиками. Гарантії надаються органам місцевої влади (АР Крим, місцевим громадам та ін) і суб'єктам підприємницької діяльності. Формою надання державних гарантій є порука - зобов'язання виконати передбачені платежі у разі невиконання їх позичальником.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся