ru ua

В Україні опублікували свої доходи тільки 153 нардепа

Декларації лише 153 народних депутатів України були опубліковані у відведений законом термін, з них - 37 депутатів надали копії своїх декларацій руху "Чесно". Про це повідомили у прес-службі руху.

Станом на 26 квітня рух "Чесно" виявило тільки 153 з 444 декларацій парламентаріїв у публічних джерелах: у щотижневому журналі Верховної Ради "Голос України" було опубліковано 100 декларацій, на персональних сторінках народних депутатів на сайті Верховної Ради - 18 декларацій, на особистих сайтах депутатів - 13, в інших засобах масової інформації або соцмережах - 15.

За даними руху, краще вимоги законодавства виконали члени фракції "Удар", які всім складом - 42 депутати - опублікували свої декларації у "Голосі України" від 30 квітня. Від ВО "Батьківщина" свої декларації опублікували 56 депутатів. Разом з тим тільки 11 депутатів від ВО "Свобода" оприлюднили свої декларації.

27 депутатів від Партії регіонів оприлюднили дані про свої доходи. Також 15 позафракційних депутатів опублікували свої декларації у відкритих джерелах. Разом з тим, тільки два народні депутати Комуністичної партії України опублікували дані про свої доходи.

Згідно антикорупційним законодавствам, депутати повинні подати декларації до Апарату ВР до 1 квітня. Протягом 30 днів після подачі декларації повинні бути опубліковані в офіційних виданнях парламенту.