ua en ru

Опозиція вимагає звіту Пшонки в парламенті щодо розгону Євромайдану

Лідери опозиції прийшли до Генеральної прокуратури України (ГПУ) з вимогою до генпрокурора Віктора Пшонки відзвітувати в парламенті щодо справи про побиття "Беркутом" активістів Майдану, не призупиняти розслідування і захистити свідків. Про це журналістам біля ГПУ повідомив голова політради ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк, передає прес-служба партії.

"Ми хочемо запросити генпрокурора до парламенту, щоб він відзвітував про хід розслідування щодо побиття представниками "Беркуту" студентів на Майдані", - наголосив він.

За словами Яценюка, в опозиції є дані, "що генеральному прокурору дана вказівка Віктором Януковичем не так активно проводити розслідування та призупинити його". Опозиція вимагає від генпрокурора не виконувати цієї вказівки.

Опозиція також вимагає, аби "з жодним свідком, який вже зараз почав давати свідчення, нічого не сталося. "Тому що в ході цієї справи виникнуть десятки прізвищ високопосадовців і керівників різних громадських організацій проросійського налаштування, які брали безпосередню участь у цьому побоїщі", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, в ніч на 30 листопада спецпідрозділ "Беркут" здійснив силовий розгін Євромайдану у Києві.

14 грудня Пшонка вніс подання про відсторонення із займаних посад голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександра Попова та заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Володимира Сівковича. Також Генпрокуратура висунула підозри начальнику київської міліції Валерію Коряку та його заступнику Петру Федчуку у скоєнні злочину за фактом подій 29-30 листопада 2013 р. на Майдані Незалежності в Києві.