"Опора" просить Раду провести консультації перед розпуском ЦВК

"Опора" просить Раду провести консультації перед розпуском ЦВК
Фото: Центрвиборчком (РБК-Україна)

В "Опорі" оцінили підстави для розпуску ЦВК

Верховна рада України перед розпуском Центральної виборчої комісії могла б провести консультації, щоб уникнути забезпечення партійного інтересу в ротації ЦВК. Про це йдеться у заяві громадянської мережі "Опора".

В "Опорі" зазначають, що претензії щодо дій ЦВК під час виборів не призвели до порушень виборчих прав. Крім того, в організації підкреслюють, що відставки і призначення в новий склад ЦВК на постійній основі призведуть до знецінення цього органу і "поставить під сумнів результати будь-яких конфліктних виборів".

Крім того, "Опора" закликає розглядати дії ЦВК невідривно від законодавчого поля і судових практик як першої, так і апеляційної інстанцій.

"Парламент повинен змістовно, а не лише формально оцінити зміст і вагу застережень президента щодо дій ЦВК. Консультації з зацікавленими сторонами, в тому числі профільними неурядовими та міжнародними експертними організаціями щодо законодавчих змін і принципів та форм роботи комісії, оцінок її дій або бездіяльності, могли б продемонструвати відсутність тільки партійного інтересу в процесі ротації", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна рада України може розглянути питання дострокового розпуску ЦВК вже 12 вересня.

Сьогодні Комітет виборців України виступив із заявою про відсутність об'єктивних підстав для розпуску ЦВК.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся