ua en ru

Оператор "Інтертелеком" припинив роботу через обшуки СБУ

Оператор "Інтертелеком" припинив роботу через обшуки СБУ Фото: СБУ обшукує "Інтертелеком"

Компанія підозрюється у сприянні російським спецслужбам

Телекомунікаційна компанія "Інтертелеком", яка обслуговує близько 1 млн абонентів, частково припинила роботу після обшуку, який 11 листопада провели співробітники Служби безпеки України в її центральному офісі в Одесі. Сайт оператора не працює, а зв'язок відсутній по всій країні, передає "РБК-Україна".

Видання "Думская" оприлюднено лист генерального директора "Інтертелекому" Бориса Акулова до Президента України, Генеральному прокурору і голові СБУ, де говориться, що компанію підозрюють у сприянні російським спецслужбам. Зокрема, в тому, що "Інтертелеком" допомагає ФСБ і ГРУ РФ прослуховувати українських абонентів.

Акулов називає такі претензії безпідставними. За його словами, оператор запропонував співробітникам СБУ необмежений доступ до обладнання мережі і вузлів моніторингу без необхідності його відключати. Але силовики пригрозили вилучити все обладнання, незважаючи на те, що це призведе до незворотних порушень у роботі мережі "Інтертелекому".

Нагадаємо, сьогодні прес-служба СБУ повідомила, що відомство викрило телекомунікаційного оператора, який забезпечував несанкціонований каналу зв'язку України з тимчасово окупованої республікою Крим, що заборонено чинним законодавством.