ru ua

ООН тимчасово заборонила Україні торгувати квотами на викид парникових газів

Комітет з дотримання Кіотського протоколу Конвенції про зміну клімату на своєму засіданні 12 жовтня визнав некоректним ведення Україною Кадастру викидів парникових газів до 2008 р. Про це повідомляє прес-служба Міністрества екології та природних ресурсів України.
Як результат, Комітет вирішив тимчасово заборонити Україні торгувати квотами на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу.
В той же час, в України залишається можливість продавати одиниці скорочення викидів (термін, який використовується для визначення скорочень викидів парникових газів: діоксид вуглецю, метану, закис азоту, гідрофторвуглеці, перфторвуглероди, гексафторид сірки) по міжнародній процедурі.
"На жаль, помилки минулого уряду створюють проблеми з реалізації Кіотського протоколу в Україні, - прокоментував це рішення міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський. - Переконаний, що коли Комітет з дотримання розгляне звіт про ведення Кадастру викидів парникових газів у 2010 році, всі проблемні питання будуть зняті. Це станеться найближчим часом".
Засідання Комітету з дотримання Кіотського протоколу відбулося 11-12 жовтня в м. Бонн (Німеччина).
На одному з наступних найближчих засідань Комітет розгляне звіт України про ведення Кадастру викидів парникових газів до 2010 р.