ru ua

В ООН передрікають стрімке зубожіння і соціальне розшарування в США

В ООН передрікають стрімке зубожіння і соціальне розшарування в США Фото: Філіпп Елстон (unmultimedia.org)

Американці біднітимуть за президентства Дональда Трампа

Спеціальний доповідач ООН із питань зубожіння та прав людини Філіпп Елстон заявив, що більше ніж кожен восьмий житель США живе в бідності, половина з них - у крайніх злиднях. На його думку, за президентства Дональда Трампа ситуація лише погіршуватиметься, зубожіння населення та соціальне розшарування лише зростатимуть, передає DW.

"Народжена в бідності дитина майже не має шансів вирватися зі злиднів у сучасних США", - заявив Елстон на конференції у Вашингтоні, анонсуючи тематичний звіт ООН, який презентують навесні 2018 року.

При цьому одним із разючих прикладів крайнього зубожіння та соціального розшарування представник ООН назвав поширення на півдні США зараження паразитичними нематодами через неспроможність місцевої влади забезпечити постачання чистої води.

Спецдоповідач ООН також додав, що за статистикою 14% американців живе за межею бідності, проте реально цей показник складає близько 20%. Як приклад він навів працівників мережі супермаркетів Wal-Mart, які, попри наявність постійної роботи, залежать від талонів на харчування від уряду.

"Американська мрія швидко стає ілюзією", - додав Елстон, коментуючи низький рівень соціальної мобільності в США.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що конгресмени США у нижній та верхній палаті парламенту домовилися щодо узгодженого законопроекту, який має провести наймасштабнішу податкову реформу в Сполучених Штатах Америки за останні 30 років.