Обмеження імпорту нафтопродуктів призведе до мільярдних витрат для аграріїв, - Рада підприємців

Новини Енергетика 17.04.2018 - 11:49
Ілюстративне фото (lukoil.ru)
Ілюстративне фото (lukoil.ru)

У Раді підприємців підкреслюють, що нафтопродукти є соціально значущим товаром

Реалізація ініціативи ПАТ "Укртатнафта" щодо обмеження чином бензинових і дизельного палива (ДП) з 1 травня 2018 року призведе до зростання витрат для аграріїв на мільярди гривень. Про це заявили в Раді підприємців при Кабінеті міністрів України, передає "Інтерфакс".

"За офіційною статистикою в 2016 році витрати на паливо і мастильні матеріали в загальній структурі витрат на виробництво продукції сільського господарства (рослинництва і тваринництва) становили 11,9%, або 24,7 млрд грн. За умови застосування мита в розмірі 30%, зазначені витрати зростуть більш ніж на 7 млрд грн, що однозначно спровокує подорожчання сільгосптоварів, негативно вплине на українських споживачів, призведе до втрати експортних ринків", - йдеться в листі Ради на адресу віце-прем'єра Степана Кубіва.

Крім того, у документі вказується на ризик дефіциту нафтопродуктів у період пікового споживання аграріями.

У Раді підприємців підкреслюють, що нафтопродукти є соціально значущим товаром, що використовуються всіма галузями промисловості і безпосередньо впливає на собівартість, ціну кінцевої продукції. "Рада підприємців при Кабміні не підтримує ініціативу застосування дизайнер попередніх або остаточних антидемпінгових заходів (на ринку нафтопродуктів, - ред.)", - йдеться у листі на адресу Кубіва.

Як повідомлялося, "Укртатнафта" просить МЕРТ ввести квоти на імпорт бензинових і ДП з 1 травня 2018 року.

Зокрема, імпорт з РФ і Білорусі (які "Укртатнафта" розглядає в якості єдиного джерела) пропонується з 1 травня обмежити на рівні 50% українського ринку (90 тис. тонн бензинових, 250 тис. тонн ДП в місяць), з інших країн – 30% українського ринку (55 тис. тонн бензинових, 150 тис. тонн ДП в місяць).

З 1 липня 2018 року квоту для РФ і Білорусі "Укртатнафта" вважає необхідним знизити до 40% (75 тис. тонн бензинових, 200 тис. тонн ДП в місяць), з 1 жовтня 2018 року – 30% (55 тис. тонн бензинових, 150 тис. тонн ДП в місяць).

На обсяг, що постачається понад квоти, пропонується ввести мита на рівні 29,3% вартості для бензинових, 30,7% - для ДП.

На думку "Укртатнафти", введення квот дозволить подолати залежність України від поставок з РФ, підвищити завантаження вітчизняних нафтопереробних заводів.