Офіційний курс гривні з 1 листопада буде розраховуватися по-новому

НовиниФінанси    19.10.2016 - 10:56
Фото: НБУ буде розраховувати офіційний курс гривні за новою методикою
Фото: НБУ буде розраховувати офіційний курс гривні за новою методикою

Також Нацбанк розширив перелік валют, по відношенню до яких, встановлюється курс гривні

НБУ змінив методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США та інших валют. Про це повідомляє пресс-служба регулятора.

Так, на сьогодні офіційний курс розраховувався як середньозважений курс продавців і покупців і відбивав курс за угодами між банками, банками і їх клієнтами, банками і НБУ, НБУ та його клієнтами.

Однак з 1 листопада, згідно з постановою № 391, розрахунок буде включати тільки угоди між банками, а також банками і НБУ.

"Такий крок відповідає практиці розвинених країн, де референтні курси — аналоги нашого офіційного курсу — розраховуються на підставі міжбанківських котирувань, оскільки вони більш об'єктивно відображають вартість національної валюти по відношенню до іноземних валют", — зазначив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

У той же час, у Нацбанку запевняють, що зміна розрахунку не зробить істотного впливу на значення офіційного курсу гривні.

Крім того, НБУ відновив і розширив списки валют для щоденного і щомісячного встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют.

Зараз НБУ щоденно встановлює офіційний курс гривні до 25 валют і чотирьом банківським металам. Однак, у зв'язку зі зміною структури зовнішньої торгівлі України, регулятор вважає необхідним переглянути цей перелік.

З 1 листопада 2016 року НБУ буде щодня встановлювати офіційний курс гривні до валют 30 країн-найбільших торговельних партнерів України за результатами I півріччя 2016 року, а також іншим чотирьом валют I групи класифікатора, які не є валютами ключових торговельних партнерів, і чотирьох банківських металів.

Також, на сьогодні один раз в місяць НБУ встановлює офіційний курс гривні до 30 іноземних валют. Відтепер офіційний курс гривні встановлюватиметься ще до 22 валют, у тому числі до 7 валют країн СНД та до 15 валют країн-основних торгових партнерів України, які не увійшли в топ-30 торгових партнерів України за результатами I півріччя 2016 року.

Нагадаємо, НБУ затвердив стратегію валютних інтервенцій на 2016-2020 роки.

On Top