В Одесі за підтримки мерії створюється новий туристичний маршрут

Новини Туризм 12.10.2017 - 16:57
Фото: Геннадій Труханов (omr.gov.ua)
Фото: Геннадій Труханов (omr.gov.ua)

В Одесі з'явиться новий туристичний маршрут "Одесаріум"

В Одесі за підтримки мерії створюється новий туристичний маршрут. Про це розповів мер Одеси Геннадій Труханов.

Художники зі світовим ім'ям створюють серію муралів в центрі Одеси. Стіни будинків прикрашають яскраві тварини і колоритні персонажі. Всього за кілька днів в Одесі з'явилися сім нових муралів – по два на вулиці Тираспольській та Французькому бульварі, а також по одному на узвозі Маринеско, вулиці Косовській і вулиці Сегедській.

Створенням монументального вуличного мистецтва в Одесі займаються відомі художники з різних куточків світу. Як відомо, проект став можливий завдяки підтримці мера Труханова.

12 жовтня 2017 він поспілкувався з художницею з Великобританії Анастасією Бєлоус, яка створила мурал на торці житлового будинку на вулиці Сегедській. Робота над картиною зайняла чотири дні. В ній художниця відобразила своє бачення Одеси – портове місто, де живе багато досвідчених моряків.

"Більше 3 років тому у нас виникла ідея про використання стріт-арту для створення нових пам'яток міста. Перші спроби – Карантинний спуск, кінцева зупинка трамваю №5 в Аркадії та інші роботи одеських художників. Сьогодні ми йдемо далі – до Одеси запрошені художники-муралісти з світовим ім'ям для розширення експозиції. Вони з ентузіазмом відгукнулися на нашу пропозицію, а найголовніше – вони із задоволенням розповідають про Одесу і свої праці на сторінках в соцмережах. А значить, Одеса звучить на весь світ!", – розповів Труханов.

altaltalt
 

Іноземні майстри стверджують, що особливість їх роботи в тому, щоб використовувати для створення малюнка "полотно" в тому вигляді, в якому воно є. Крім того, всі художники відмовилися від гонорарів. Надалі, через вулиці, де розташовані мурали, прокладуть новий туристичний маршрут "Одесаріум".

За словами куратора проекту Олени Орлової, до настання холодів планується створити ще кілька муралів. Для цього в Одесу приїдуть митці з Лондона і Барселони. Взимку організатори будуть підбирати нові стіни, створювати портфоліо муралів і вести переговори з художниками.