Звинувачення в загибелі активістів на Майдані пред'явлені 55 осіб, - ООН

НовиниСуспільство    14.07.2016 - 13:54
Фото: розстріл активістів на Майдані
Фото: розстріл активістів на Майдані

Зокрема, звинувачення пред'явлені 29 "беркутівцям"

Звинувачення у зв'язку з загибеллю активістів на Майдані станом на 1 червня 2016 року були пред'явлені 55 особам. Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 по травень 2016 року", повідомляє прес-служба організації.

"Станом на 1 червня 2016 року, були пред'явлені звинувачення проти 55 осіб у зв'язку з загибеллю протестувальників на Майдані, включаючи 10 високопоставлених посадових осіб і 29 колишніх командирів та працівників полку міліції особливого призначення "Беркут", - йдеться в повідомленні.


Разом з тим, наголошується, що розслідування вбивств 13 співробітників правоохоронних органів під час подій на Майдані ускладнюється положеннями закону, згідно з яким всі особи, які брали участь у масових акціях протесту, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів у період з 21 листопада 2013 року по 28 лютого 2014 року, повинні бути звільнені від кримінальної відповідальності.

Як повідомляється, у доповіді рекомендується внести зміни в цей закон з тим, щоб притягнути до відповідальності винних у вбивствах, вчинені під час подій на Майдані.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про чергові обшуки, проведені в ході розслідування справи про розстріли на Майдані.

On Top