ua en ru

ОБСЄ зафіксувала 16 бензовозів у складі російського "гумконвою"

Місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка розміщена в російських пунктах пропуску на українському кордоні "Гуково" і "Донецьк", нарахувала 16 бензовозів у складі так званого "гуманітарного конвою", який пройшов 21 грудня з Росії в Україну. Про це йдеться у звіті місії.

21 грудня о 7:45 спостерігачі ОБСЄ зафіксували 71 вантажний автомобіль, 16 бензовозів, 2 автомобіля ескорту, одне логістичне транспортний засіб, один командно-контрольний автомобіль та одну машину швидкої допомоги. У загальному 92 транспортних засоби.

Одні авто, крім однієї вантажівки, мали написи "Гуманітарна допомога з Російської Федерації", інші - "Подарунки для дітей Донбасу".

Машини зупинилися в митній зоні контролю пункту "Донецьк", вантажні автомобілі були відкриті і перевірені російськими прикордонниками і митниками. Місія також зауважила присутність української сторони при процесі перевірки.

В 9:41 конвой поїхав в Україну. В 21:42 повернувся в РФ.

Нагадаємо, ОБСЄ нарахувала вже 11 російських "гумконвоїв" в Україну.

Увечері 21 грудня, за даними МНС РФ, в Росію повернулися всі автомобілі десятого "гумконвою" для Донбасу.

Прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав розпорядження про створення урядової комісії, яка займеться організацією допомоги постраждалим від бойових дій мешканцям Донбасу.