ua ru

Обсяги виробництва в машинобудуванні падають через нарощування потужностей в РФ і МС, - Мінпромполітики

Обсяги виробництва українського машинобудування падають через нарощування потужностей у цій галузі в РФ і країнах Митного союзу. Про це в ході сьогоднішньої прес-конференції заявив міністр промислової політики України Михайло Короленко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Істотне скорочення спостерігається в галузі машинобудування насамперед, за рахунок тих підгалузей, які протягом останніх 5 років перебували на досить високих позиціях. Зокрема це транспортне машинобудування, виробництво залізничної техніки. Обсяги виробництва скорочуються в основному через те, що значно наростили потужності наші партнери з Російської Федерації та країн Митного союзу, куди ми ... протягом останніх 10 років експортували близько 90% нашої продукції. Саме тому ми повинні активно працювати і вже працюємо з "Укрзалізницею" щодо внутрішнього замовлення на українські вагони, електровози, локомотиви", - сказав міністр.

Він також повідомив, що схожа ситуація склалася і в автомобілебудуванні. "Після введення утилізаційного збору Росією відбувається скорочення обсягів реалізації нашої продукції на експорт, а внутрішній ринок переживає не найкращі часи через відсутність дієвих програм автокредитування. Саме автомобілебудуванню та підвищення його конкурентоспроможності ми приділили особливу увагу при формуванні проекту державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки", - також наголосив міністр.