ru ua

Обсяг завантаження газопроводу зі Словаччини в Україну досяг 11,5 млрд куб. м/рік, - словацький оператор

Обсяг завантаження газопроводу Вояни (Словаччина) - Ужгород (Україна), за яким здійснюються зараз поставки газу з Європи в Україну, досяг 11,5 млрд куб. м/рік. Про це йдеться в повідомленні прес-служби словацького газового оператора, компанії Eustream.

"Збільшення обсягу поставок газу на 4,5 млн кубометрів на добу компанії замовили до кінця 2019 р. Інтерес постачальників істотно перевищив запропоновані потужності. Обсяг завантаження потужностей трубопроводу Вояни-Ужгород досяг 11,5 млрд/рік, тобто 31,5 млн куб. м/доба", - наголошується в повідомленні.

Як зазначається, збільшення потужностей газопроводу вдалося досягти завдяки технічним заходам з українського боку.

Нагадаємо, на початку листопада 2014 р. словацький газовий оператор компанія Eustream оголосила конкурс для постачальників на реверс додаткових обсягів газу в Україну. Як наголошується, Eustream забезпечив додаткову пропускну здатність газопроводу в точці з'єднання Будінце (на кордоні з Україною) на газопроводі Вояни-Ужгород в розмірі 4,5 мільйона кубометрів газу на добу.

Для того щоб взяти участь у відкритому конкурсі, зацікавлені сторони могли подавати заявки до Eustream до 17 листопада 2014 р. Переможець конкурсу зможе почати поставки газу в Україну з 1 січня 2015 р.