ru ua

Обсяг світових поставок iPad в II кварталі 2013 р. знизився на чверть

Згідно з даними дослідження The Digitimes Research світові поставки планшетних комп'ютерів у II кварталі поточного року склали 29,32 млн пристроїв. Це на 8,2% менше в порівнянні з I кварталом, але на 46,6% більше, якщо порівнювати з минулорічним показником. 

Згідно з даними дослідження The Digitimes Research світові поставки планшетних комп'ютерів у II кварталі поточного року склали 29,32 млн пристроїв. Це на 8,2% менше в порівнянні з I кварталом, але на 46,6% більше, якщо порівнювати з минулорічним показником. Про це повідомляє "Росія 24".

Зниження попиту торкнулося і iPad від Apple. Поставки планшетів склали 14,6 млн одиниць, скоротившись на 25,1% в порівнянні з попередньою чвертю і на 2,7% відносно минулого року. Спад поставок iPad в річному численні зафіксований вперше, звертають увагу аналітики.

Решта вендори сумарно відвантажили порядку 14,72 млн планшетів, що на 18,5% більше в порівнянні з I кварталом 2013 р., підрахували в Digitimes Research.

Читайте також: Samsung випередила Apple за обсягом продажів в II кварталі 2013 р

Найбільшими виробниками в галузі залишаються Apple і Samsung. Замикає трійку лідерів компанія ASUSTeK Computer. Далі йдуть Lenovo і Acer.

На ринку мобільних процесорів лідери розташувалися в наступному порядку: Apple, Texas Instruments, MediaTek, NVIDIA, Samsung, Intel.

Аналітики вважають, що вже до кінця 2013 р. планшети обійдуть за обсягами продажів традиційні персональні комп'ютери як у споживчому, так і в корпоративному сегментах. Втім, за обсягом сумарних продажів ПК поки продовжать лідирувати: обсяг світового ринку за підсумками року прогнозується на рівні 322 млн штук.

Прогнозується, що в нинішньому році в загальній масі реалізованих планшетів на пристрої з діагоналлю менше 9 дюймів доведеться близько 66%. У даній категорії найбільш популярними стануть гаджети з 7 - і 7,9-дюймовим екранами, частка яких складе відповідно 35% і 15%.

Читайте також: Apple названа найпопулярнішим брендом на ринку електроніки США

Зазначимо, що автори іншого дослідження, аналітична компанія IDC надала звіт по ринку смартфонів за II квартал, згідно з яким Samsung все ще випереджає Apple. Обсяги поставок Apple, у минулому кварталі скоротилися з 16,6% до 13,1%. Постачання зросли з 26 млн до 31,2 млн смартфонів, що робить Apple другим найбільшим виробником смартфонів. Фахівці IDC відзначають, що приріст продажів є для Apple мінімальним за весь час присутності компанії на ринку смартфонів.