Обидві сторони конфлікту в Сирії скоювали воєнні злочини, - ООН

Обидві сторони конфлікту в Сирії винні у воєнних злочинах і порушенні міжнародного права. Про це сьогодні заявили в комісії ООН, яка розслідувала порушення прав людини в Сирії, передає радіо "Свобода".

У доповіді комісії є матеріали про те, що сирійські урядові війська вбивали мирних жителів, бомбардували лікарні.

Є також і дані про те, що озброєні загони опозиції, зокрема, іноземні бійці, які воювали на їхньому боці, страчували полонених, захоплювали заручників, обстрілювали житлові райони міст.

Нагадаємо, ситуація в Сирії загострилася після повідомлення про застосування в передмістях Дамаску хімічної зброї, внаслідок чого нібито загинули більше 1 тис. мирних жителів. Після цього різко зросла вірогідність військового втручання західних сил в сірійський конфлікт.

Наприкінці серпня 2013 р. інспекція ООН вирушила до Сирії для перевірки інформації про застосування хімічної зброї в країні. Наразі очікуються результати цих досліджень. Доля Сирії повинна була обговорюватися вчора на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, проте в останній момент зустріч перенесли на невизначений термін.

Також вчора стало відомо, що Сирія готова приєднатися до Конвенції про заборону хімічної зброї.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся