ОАЕ можуть запропонувати Росії і Франції контракти на постачання ядерного палива для АЕС

Енергетична компанія Emirates Nuclear Energy Cooperation (ENEC) розмістила замовлення на поставку ядерного палива для першої атомної електростанції (АЕС) в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), повідомляють місцеві ЗМІ. Згідно з умовами угоди, ENEC бере ядерне паливо у тимчасове користування, а після повертає його постачальнику на переробку й утилізацію.

"Повернення відпрацьованого палива постачальнику - це особливий пункт у договорі поставки",- зазначив постійний представник ОАЕ в Міжнародному агентстві з атомної енергетики (МАГАТЕ) Хамад аль-Каабі.

Відзначається, що найбільш відповідними партнерами в такій угоді в даний час можуть бути тільки компанії Росії і Франції, саме їх ENEC розглядає на перспективу. Проте в законодавстві обох країн прописані норми про заборону ввезення відпрацьованого ядерного палива для тривалого зберігання, не пов'язаного з переробкою.

Перша в ОАЕ атомна електростанція будується за 300 км на схід від столиці м.Абу-Дабі, її запуск запланований на 2017 р. У проекті також беруть участь США, Великобританія, Австралія, Японія і Південна Корея.

Питання про можливість будівництва АЕС в ОАЕ неодноразово піднімалося в контексті аналогічної програми Ірану, який знаходиться в тому ж регіоні, але через дипломатичні розбіжності з США піддається всіляким санкціям.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся