Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Київради, яким у 2007 р. була дозволена приватизація АТ "ХК "Київміськбуд". Про це заявив сьогодні перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, повідомляє прес-служба КМДА.
Таким чином, пакет акцій територіальної громади Києва у статутному фонді АТ "ХК "Київміськбуд" вилучено з програми приватизації та повернено до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.
Нагадаємо, 5 жовтня ц.р. Михайло Голиця був обраний головою правління АТ ХК "Київміськбуд". Відповідне рішення було прийнято під час зборів акціонерів. Головою наглядової ради підприємства був обраний Єгор Русин. Туди також увійшли Володимир Поляченко та Антон Лукас.
Перед проведенням зборів у приміщення не допустили деяких осіб, які назвалися акціонерами ХК "Київміськбуд" - вони не пред'являли підтверджуючі документи. Вони збиралися провести власну реєстрацію і паралельно збори на вулиці.
Нагадаємо, голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) України Дмитро Тевелєв повідомив 2 вересня ц.р. про завершення перевірки на предмет виявлення фактів відчуження пакету акцій ВАТ ХК "Київміськбуд".
За його словами, перевірялися документи, що підтверджують прийняття рішень про відчуження пакетів акцій, що належали "Київміськбуду" в статутних фондах, що входять до цього холдингу інших акціонерних товариств. Як він зауважив, таких фактів виявлено не було.
Нагадаємо також, раніше Генпрокуратура оскаржила продаж "Київміськбуду".
Господарський суд Києва наклав арешт на 80% акцій АТ "Холдингова компанія "Київміськбуд" за позовом Генпрокуратури (ГПУ), йдеться в ухвалі суду від 20 серпня, опублікованому в держреєстрі судових рішень. Прокуратура просила суд визнати недійсним договір про продаж акцій компанії 29 липня 2009 р. Згідно з матеріалами справи, така угода була підписана між головним управлінням комунальної власності Київської міської державної адміністрації (КМДА) і ТОВ "Фінансова компанія "Новий регіон.
АТ "ХК "Київміськбуд" - одна з найбільших будівельних компаній України. Об'єднує 38 підприємств, в яких володіє від 25% до 30% акцій, 6 дочірніх підприємств і 51 компанію на правах асоційованого членства. У 2009 р. чистий прибуток компанії становив 11,8 млн грн, виручка - 2,1 млрд грн. До 2009 р. 80% акцій ХК "Київміськбуд" належало Київраді, 20% - фізособам.