ru ua

З січня українцям почнуть видавати паспорти нового зразка

З січня українцям почнуть видавати паспорти нового зразка Фото: паспорт України

Обов'язкової заміни паспорти старого зразка на пластикову ID-карту не буде

Міграційної службою розроблено план поступової заміни паспортів громадянина України на ID-картки нового зразка. Про це повідомляє прес-служба ДМС України.

Поступова заміна старих паспортів на нові ID-карти, відбуватиметься протягом найближчих п'яти років. Обов'язкової заміни паспорта-книжечки на пластикову ID-карту не буде. Міграційна служба розпочне впровадження нової системи з січня 2016.

"На першому етапі пластикові ID-картки будуть видаватися безкоштовно особам по досягненню 14 років. Крім того, буде запропоновано оформлення нових паспортів-карток громадянам, які звертатимуться до підрозділів міграційної служби із заявами про відновлення втрачених документів, а також оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон", - наголошується в повідомленні прес-службі.

В новому паспорті не буде інформації про укладення шлюбу та реєстрації місця проживання особи.

"Для підтвердження місця проживання, міграційна служба буде безкоштовно видавати громадянам відповідні виписки з реєстру. Однак, з розвитком електронного управління і сфери надання адміністративних послуг, через деякий час таке підтвердження не потрібно ні при зверненні в органи влади, ні для банківських установ", -повідомляє міграційна служба.

В ГМС відзначили, що головними перевагами нового паспорта є захищеність від підробки і можливість надалі отримувати більшість адміністративних послуг через мережу Інтернет .

Нагадаємо, в кінці липня Кабмін виділив 50 млн грн для Державної міграційної служби для впровадження системи карток громадянина України.