Новий порядок сплати акцизного податку збільшить надходження до бюджету на 1,2 млрд грн, - ДПСУ

НовиниЕкономіка    24.12.2012 - 12:35

Нові правила адміністрування акцизного податку, які почнуть діяти з 1 січня 2013 р., сприятимуть подальшій детінізації галузі і дозволять залучити до бюджету додатково 1,2 млрд грн податкових платежів. Зміна ставок та порядку сплати акцизного податку також дозволить створити конкурентні умови на ринку тютюнової продукції. Про це йшлося на зустрічі представників тютюнових компаній з фахівцями Державної податкової служби України (ДПСУ), передає прес-служба ДПСУ.

Нагадаємо, закон України від 20 листопада 2012 №5503 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" передбачає авансову сплату акцизного податку при придбанні марок, а також збільшення розміру мінімального акцизного податкового зобов'язання та специфічної ставки акцизного податку з одночасним зменшенням впливу адвалерної складової. На думку фахівців податкової служби, такий порядок адміністрування акцизного податку зробить невигідними махінації з роздрібними цінами на тютюнові вироби. Це також унеможливлює демпінгові махінації як один з розповсюджених методів недобросовісної конкуренції.

Крім того, посилено відповідальність за порушення умов виробництва, транспортування, зберігання, реалізації підакцизної продукції. Мінімальний штраф з 1 січня 2013 року буде підвищено з 1,7 тис. грн до 8,5 тис. грн.

Фахівці податкової служби також працюють над запровадженням низки інших інноваційних процедур в адмініструванні акцизного податку, зокрема - електронних акцизних марок та декларування максимальних цін на тютюнові вироби в електронному вигляді.

Зазначимо, сьогодні, 24 грудня, Президент України реорганізував ДПСУ та Державну митну службу України в Міністерство доходів і зборів України.

Читайте також: ВР підняла акцизи на алкоголь на 11%, на сигарети - на 7,5%

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top