Новий голова МЗС Японії назвав відновлення відносин з КНР пріоритетним завданням

НовиниПолітика    29.12.2012 - 09:55

Голова МЗС Японії Фуміо Кишида, який увійшов до складу Кабінету міністрів Сіндзо Абе, проголосив своїм пріоритетним завданням відновлення дипломатичних відносин у Китаєм, які були серйозно зіпсовані у зв'язку з конфліктом навколо володіння о. Сенкаку (Дяоюйдао) в Східно-Китайському морі, передає France 24.

"Я абсолютно впевнений, що наявність хороших двосторонніх відносин між нашими урядами має величезну важливість. Для мене як для голови Міністерства закордонних справ розширення цих зв'язків є пріоритетним завданням", - завив Кишида.

Експерти зазначають, що порівняно з іншими міністрами нового уряду позиція Кашиди в питанні переговорів з Китаєм є більш стриманою. У даному контексті очікується, що процес відновлення відносин і врегулювання конфлікту піде швидше, ніж раніше.

Зазначимо, що незважаючи на різкі заяви Абе про наміри переглянути "пацифістський" характер національної Конституції, пізніше він підтвердив, що розглядає Китай як головного торгового партнера своєї країни.

Нагадаємо, конфлікт між Китаєм і Японією через приналежність островів з новою силою розгорівся в середині 2012 р., коли уряд Японії викупив деякі острови архіпелагу у приватних осіб, яким вони нібито належали. У кожній з країн пройшли масові демонстрації націоналістів, крім цього, помітно знизився товарообіг між державами.

Читайте також: Японія скоротила експорт в жовтні 2012 р. через конфлікт з Китаєм

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top