Новий уряд Іспанії має намір скоротити у 2012 р. бюджетний дефіцит на 16,5 млрд євро

Понеділок 19 грудня 2011 20:30

Іспанія в 2012 р. повинна виконати завдання скорочення бюджетного дефіциту на 16,5 млрд євро. Про це в понеділок, 19 грудня, заявив майбутній прем'єр-міністр Маріано Рахой, представляючи свою програму в парламенті в Мадриді.

"Ми скоротимо розрив між доходами і витратами на 16,5 млрд євро", - сказав він. При цьому політик зазначив, що в 2011 р. уряд країни може не досягти цілі щодо скорочення бюджету до 6% ВВП.

Майбутній глава уряду заявив про припинення прийому на роботу в бюджетні організації і відомства і зниження податків для ряду компаній, пише Deutsche Welle.

Крім того, Рахой пообіцяв податкову знижку в 3 тис. євро всім компаніям, які вперше наймають співробітника. Незважаючи на кризу, з січня будуть збільшені пенсії, але ця міра залишиться єдиною, яка збільшить бюджетні витрати, відзначив майбутній прем'єр.

Рахой назвав головним завданням свого уряду боротьбу з безробіттям. "Ми маємо сконцентрувати свої сили на створення нових робочих місць", - заявив політик.

Частка безробітних в Іспанії - 23% усього працездатного населення - одна з найвищих в ЄС.

Одночасно Рахой повідомив про заходи щодо виведення країни з фінансової кризи. "Ми повинні вирішити надзвичайно серйозні проблеми, для цього нам доведеться зробити дуже великі зусилля", - зазначив він. За словами Рахоя, іспанців очікують важкі часи. "Перспективи похмуріші нікуди", - додав він.

Як передбачається, Рахой - лідер Народної партії, що перемогла на виборах 20 листопада - буде обраний головою нового уряду Іспанії по закінченні дебатів по поданій ним програмі 20 грудня. На наступний день кабінет приступить до роботи.

Зазначимо, Іспанія є однією з країн єврозони, яка стоїть на краю боргової кризи. На початку вересня Іспанія змінила конституцію, щоб врятувати економіку країни від дефолту. Поправка говорить, що до 2020 р. дефіцит бюджету центру, регіонів і комун не повинен бути вище 0,4% внутрішнього валового продукту. Іспанія планує скоротити дефіцит бюджету до кінця 2011 р. до 6% від ВВП з 9,2% від ВВП в 2010 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся