Новинський буде судитися з Коломойським

Субота 16 серпня 2014 14:45
Народний депутат Вадим Новинський буде судитися з головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігорем Коломойським. Про це повідомили джерела в оточенні Новинського.

Народний депутат Вадим Новинський буде судитися з головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігорем Коломойським. Про це повідомили джерела в оточенні Новинського.

Вони відзначили, що від імені Новинського керівництва телеканалу "1+1" офіційно направлено вимогу спростувати недостовірну інформацію про нього, яку поширив телеканал у своїх телевізійних програмах 3, 5, 9 і 10 серпня і які стосуються виборів предстоятеля УПЦ МП. В вийшли сюжетах автори звинувачують Вадима Новинського в спробах впливати на вибір Собору єпископів.

Крім спростування, Новинський вимагає надати інформацію щодо органів управління, посадових осіб (керівників) і співробітників каналу 1+1, які несуть відповідальність за достовірність і повноту поширених матеріалів. Як зазначають юристи, швидше за все, звернення до керівництва телеканалу передує звернення депутата до суду.

Василь Кисіль, старший партнер юридичної компанії "Василь Кисіль і Партнери", вважає, що це очікувана реакція депутата: "Якщо Новинський вважає, що журналісти телеканалу "1+1" не обтяжували себе пошуком доказів і безпідставно звинуватили його в спробах впливати на представників церкви, то він має повне право відстоювати свою честь, гідність та ділову репутацію в суді. Це нормальна практика, якщо він звернеться до суду з подібним позовом".

Експерти вважають, що Вадиму Новинському легко буде довести свою правоту. Володимир Фесенко, політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента", вважає, що останнім часом телеканал " 1+1 "грішить" участю в корпоративних війнах і трансляцією сюжетів з безпідставними звинуваченнями конкурентів власника: "Власники українських телеканалів, в числі яких Коломойський, неодноразово були помічені у використанні журналістів для вирішення особистих цілей. Наприклад, коли належить Коломойському телеканал "1+1" часом безпідставно критикував його опонента Єремєєва. Зараз щось подібне спостерігається тільки вже відносно Новинського".

13 серпня відбувся Собор єпископів Української Православної Церкви, який обрав Чернівецького і Буковинського митрополита Онуфрія новим предстоятелем УПЦ МП. Як повідомляла раніше прес-служба УПЦ МП, рішення провести собор було прийнято 7 липня на засіданні Священного Синоду УПЦ.

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Володимир (в миру-Віктор Сабодан) помер 5 липня на 79-му році життя.

В кінці лютого 2014 року синод УПЦ МП прийшов до висновку, що митрополит Володимир більше не може виконувати свої обов'язки. До виборів нового глави УПЦ МП керувати церквою був призначений митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

За даними ЗМІ, телеканал "Студія 1+1" належить Ігорю Коломойському.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся