ru ua

У Норвегії вручили Нобелівську премію миру

У Норвегії вручили Нобелівську премію миру  Фото: нобелівська премія (facebook.com/nobelprize)

Церемонія відбулася традиційно в день смерті Альфреда Нобеля

У столиці Норвегії Осло відбулася церемонія вручення Нобелівської премії миру, традиційно в день смерті Альфреда Нобеля. Про це повідомляє DW.

"Міжнародна кампанія за відмову від ядерної зброї (ICAN) сьогодні, 10 грудня, в Осло отримала Нобелівську премію миру", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, нагороду і грошові кошти в еквіваленті 945 тис. євро вручили директору ICAN Беатріс Фінн і Сецуко Терлоу - жінці, яка пережила бомбардування Хіросіми в 1945 році.

Відзначається, що Фінн очолює розташовану в Женеві штаб-квартиру руху, яка об'єднує 468 громадських організацій зі 100 різних країн.

Так, Нобелівська премія миру вважається найвищою нагородою за зусилля щодо досягнення миру в світі. Винахідник динаміту Альфред Нобель у своєму заповіті просив щорічно відзначати цією премією до 3 чоловік або організацій за особливі заслуги перед людством.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що всі власники Нобелівської премії 2017 визначилися. Щорічно одна з найпрестижніших міжнародних нагород вручається в декількох областях: фізика, хімія, медицина, література, економіка, а також Нобелівська премію миру.

Церемонія нагородження лауреатів проходить 10 грудня але імена переможців, і за які досягнення вони отримали визнання, були відомі в жовтні.