Nord Stream сьогодні ввів в експлуатацію другу нитку "Північного потоку" потужністю 27,5 млрд куб. м газу

Оператор газопроводу "Північний потік" - Nord Stream AG - увів в експлуатацію другу нитку газопроводу проектною потужністю 27,5 млрд куб. м в рік.

Нагадаємо, до цього діяла тільки одна нитка "Північного потоку" аналогічною потужністю, комерційні поставки газу по ній почалися 11 місяців тому - 8 листопада 2011 р. Таким чином, після виходу на проектну потужність обох ниток, продуктивність "Північного потоку" складе 55 млрд куб. м газу в рік.

Як заявив Президент РФ Володимир Путін у ході телемосту, "Північний потік" здатний задовольнити зростаючі потреби Європи в енергетичних ресурсах. "Газ буде постачатися безпосередньо за найкоротшим маршрутом, зв'язавши найбільші російські газові родовища з ринками Європи без транзитних ризиків, стабільно і безперебійно. Це ми гарантуємо", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що в даний час Nord Stream проводить техніко-економічний аналіз перспективності будівництва третьої і четвертої ниток газопроводу. Аналіз планується завершити до кінця 2012 р.

Читайте також: Акціонери компанії Nord Stream визнали доцільними проекти 3-й і 4-й ниток "Північного потоку"

"Північний потік" - новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу складає 1 тис. 224 км. Проект "Північний потік" реалізує спільне підприємство (СП) Nord Stream AG. Частки в компанії розподілені наступним чином: "Газпром" - 51%, Wintershall Holding і E.On Ruhrgas - по 15,5%, Gasunie і GDF Suez - по 9%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся