Нобелівську премію миру отримав президент Колумбії Сантос

НовиниСуспільство    07.10.2016 - 12:33
Фото: премію вручили за підписання мирної угоди
Фото: премію вручили за підписання мирної угоди

Нобелівський Комітет хоче заохотити всіх, хто прагне досягти миру в Колумбії

Нобелівську премію миру присудили президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу. Про це повідомляється на сторінці Комітету в Twitter.

Премію присудили з формулюванням "за його рішучі зусилля для припинення громадянської війни, яка тривала понад 50 років і забрала життя більше 220 000 колумбійців".

"Премію також варто розглядати як данину колумбійцям, які, незважаючи на великі труднощі та насильство, не залишили надію на справедливий мир, та всім сторонам, які сприяли мирному процесу. Ця данина поваги віддана, не в останню чергу, незліченним жертвам громадянської війни", - пояснили вручення премії в Нобелівському Комітеті.

На сайті премії відзначають, що головне досягнення Сантоса - підписання перемир'я між колумбійським урядом і партизанами повстанського угрупування ФАРК, а також послідовне сприяння мирному процесу.

"Норвезький Нобелівський Комітет підкреслює важливість того, що президент Сантос запрошує всі сторони брати участь у всеосяжному національному діалозі, націленому на просування мирного процесу", - йдеться в повідомленні Комітету.

Незважаючи на те, що на референдумі колумбійці не підтримали угоду уряду з ФАКРО, Нобелівський Комітет сподівається, що всі сторони продовжать брати участь в майбутніх мирних переговорах.

"Встановлення рівноваги між потребою в національному примиренні та забезпечення справедливості для жертв стануть особливо складною проблемою. Не існує простих відповідей, як цього досягти", - зазначили в Комітеті.

"Присуджуючи Премію миру цього року президенту Хуану Мануелю Сантосу, норвезький Нобелівський Комітет хоче заохотити всіх тих, хто прагне досягти миру, узгодження і справедливості в Колумбії", - підсумували в Комітеті.

Нагадаємо, раніше стало відомо про переможця Нобелівської премії по економіці.

On Top