ru ua

НКРЕ затвердила "зелені" тарифи на квітень 2010 р.

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) затвердила "зелені" тарифи на квітень 2010 р. Відповідне рішення ухвалено сьогодні на засіданні комісії, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, для суб'єктів господарювання, які використовують енергію вітру тариф складає 129,7 коп./кВт.год. без ПДВ, для тих, хто використовує біомасу - 134,46 коп./кВт.год. Суб'єктам господарювання, які експлуатують нові електростанції - 84,18 коп./кВт.год. Таким чином ціни встановлені на рівні січня 2010 р.

Нагадаємо, парламент ухвалив закон "Про внесення змін до закону "Про електроенергетику" і до закону "Про альтернативні джерела енергії" 25 вересня 2008 р. Відповідно до документу, "зелений" тариф - це спеціальний тариф, за яким закупається електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (з використанням гідроенергії - виробленої тільки малими гідроелектростанціями).

Електрична енергія, вироблена з альтернативних джерел енергії, може бути реалізована за "зеленим тарифом" через прямі угоди із споживачами.