Незважаючи на підвищення закупівельних цін на худобу, збільшуються темпи скорочення поголів'я ВРХ, - УКАБ
За січень-лютий цього року темпи скорочення поголів'я великої рогатої худоби збільшилися і складають 6,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Ввиконавчий директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Єлизавета Святківська прокоментувала дану ситуацію.
«Як правило, у лютому-березні населення і підприємства вибраковують худобу, а також здають на забій ту частину, яку не можуть прогодувати до початку сезону випасання», - говорить Є.Святківська.
«При цьому ціни на внутрішньому ринку знижуються. Але враховуючи те, що пропозиція яловичини скоротилася через системну кризу в галузі, на даний час закупівельні ціни на худобу продовжують підвищуватися. Незважаючи на це, підприємства не зацікавлені у збереженні поголів'я», - зазначила Є.Святківська.
За словами експерта УКАБ, ряд компаній, які мають дозвіл на експорт м'яса до Росії, вже закуповують биків понад 400 кг по 18-19 грн/кг, тоді як у лютому ціни не перевищували 16 грн/кг.
Погіршує ситуацію й те, що господарства населення, в яких міститься більше 70% худоби, втратили підтримку за рахунок ПДВ при реалізації ВРХ на забій на переробні підприємства, а доплати за новим механізмом, що передбачає виплату 1,5 грн/кг, ще немає. Крім того, багато господарств населення не знають, яким чином буде діяти доплата з Держбюджету.