ru ua

Немиря приходив до прокуратури на допит щодо перевірки фактів фінансування "Батьківщини" через офшори, - ГПУ

Заступник голови партії "Батьківщина" Григорій Немиря приходив до прокуратури на допит щодо перевірки фактів фінансування партії "Батьківщини" через офшори. Про це в ефірі програми "Шустер Live" на "Першому національному каналі" заявив перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"Оскільки Немиря ухилявся від явки в прокуратуру, я змушений був сказати про це на прес-конференції і запропонувати йому з'явитися в прокуратуру. Буквально через чотири години після цієї прес-конференції Григорій Немиря з'явився до Генеральної прокуратури і почав давати свідчення", - сказав Кузьмін.

Він повідомив, що допит був перерваний і перенесений на пізніший термін. "Але тим не менше Григорій Немиря підтвердив, що ця фірма йому добре відома, директор цієї фірми є особистим другом Григорія Немирі та все, що пов'язане з цією фірмою, Григорій Немиря знає", - додав Кузьмін.

Він підкреслив, що згідно з українськими законами, фінансування політпартій іноземними компаніями та іноземними державами заборонено. "Більш того встановлено кримінальну відповідальність за фінансування будь-якої політпартії іноземцями. При цьому слідчому попалися в руки документи, з яких випливало, що послуги політичної партії оплачувалися іноземними компаніями, а рахунки на оплату піар-послуг БЮТ виставлялися на Немирю", - сказав Кузьмін.

Крім того, він повідомив, що прокуратура направила запити правоохоронцям тих країн, в яких зареєстровані компанії, через які могла фінансуватися "Батьківщина". "Ми сподіваємося отримати відповідь, чи були ці операції, як вони проведені, хто власник цих підприємств, хто засновник".

Нагадаємо, раніше Кузьмін заявляв, що Немиря ухилявся від слідства і не з'являвся на допити. Кузьмін зазначив, що Немиря вже був оштрафований судом за неявку до прокуратури.

Читайте також: "Батьківщина" фінансується з офшорів, - ГПУ