Німецькій розвідці суттєво розширили повноваження

НовиниПолітика    21.10.2016 - 13:28
Фото: будівля Федеральної розвідувальної служби Німеччини
Фото: будівля Федеральної розвідувальної служби Німеччини

Критики вважають, що тепер розвідка зможе прослуховувати будь-якого

Депутати німецького бундестагу прийняли закон, який значно розширить повноваження Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), повідомює DW.

зокрема розширяться повноваження в питаннях обсягу прослушки. Тепер BND отримає право прослуховувати всі інтернет-канали і на всі 100 відсотків трафіку (раніше служба могла збирати інформацію, яка проходить тільки по одному з великих інтернет-каналів і тільки на 20 відсотків).

Крім того, до категорій легітимною прослущки додали пошук "інших відомостей зовнішньополітичного значення або мають значення з точки зору політики безпеки". На думку критиків закону, це дозволить прослуховувати практично будь-якого громадянина.

Тепер у категорію потенційно прослуховує також потраплять всі, кого "не можна однозначно ідентифікувати як громадян Німеччини".

Закон також передбачає поділ спецслужби. Так, зовнішньої розвідки BND віддадуть функції спостереження за межами країни, а Федерального відомства з охорони конституції (BfV) - право стежити за безпекою всередині держави.

З критикою нового законопроекту виступили юридичні та журналістські профспілки, представники міжнародних організацій.

"Право на відмову від дачі свідчень і редакційна таємниця - суттєві передумови для журналістській діяльності", - сказано у відкритому зверненні восьми журналістських організацій.

Нагадаємо, у вересні BND і BfV попросили збільшити їхні бюджети на 2017 рік у зв'язку з розширенням проектів по боротьбі з тероризмом та протидії кібератакам на життєво важливі об'єкти енергетики, водопостачання та телекомунікацій.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Порошенко призначив керівника розвідки заступником глави АП Біля кордонів Латвії зафіксували розвідувальний корабель РФ
On Top